Akende hooldamine

Hooldamine
Akent valides mõtle ka akna hooldus ja parandusvõimalustele. Näiteks lihtne aknapesugi on väga erinev nn saksa tüüpi või näiteks soome tüüpi akende puhul. Soome tüüpi akendel  on lahtikäiv raam ja pestavaid klaaspindasid ja aknaraamide pindasid on poole rohkem. Näitena puitraamid vajavad aja jooksul korduvat värvimist, mis on väga huvitav tegevus aga paljud ei soovi ega oska enam, linnakorteris ei pruugi see olla ka nii lihtne.

Kvaliteetaken firmas pakume Saksa tüüpi kaldpöördavatavaid ning lükandsüsteemidel plastaknaid ning uksi. Kaldpöördavatav tähendab, et sama raami saab ühest käepidemest avada nii küljele kui ka ülaservast tuulutuse jaoks kaldu. Sellised aknad tellitakse enamasti sisseavanevana kuid võimalus on neid teha ka väljaavanevana. Lükandsüsteem tähendab et aken või uks on avatav ülaservast tuulutusse ja küljele avanemine toimub rullikutel nii et raami täielikuks avamiseks on vaja ruumi umbes 10 cm, samuti saab teha avatavaks väga suure raami. Maja välisuksed on vaid küljele avatavad ja üldiselt väljapoole avanevad.

Meie tehtud plastakende ja -uste suureks eeliseks on nende toimivuse vastupidavus ja lihtne hooldatavus. Raamid paisuvad ja kahanevad vähe, ei lagune koost, ei vaja värvimist

Selliste akende hooldamine on väga lihtne – üldiselt piisab niiske lapiga tolmu ja plekkide puhastamisest ja avatava osa raami vahelt puru ärapühkimisest. Sügisel võib akna avatava osa tihendid hoolikalt puhastada ja silikoonmäärdega kokku teha. Siis püsivad tihendid pikka aega pehmed ja ei külmu talvel raami külge kinni. Sulusteks nimetatavaid osi – kogu sulgemis-avamismehhanismi võib samuti samal ajal puhastada ja määrdeõliga õlitada. Eriti vaadata raami ülaserva – seda niisama ei näe ja kui aken on suure osa suvest tuulutusasendis lahti olnud koguneb ülaserva asjakesi mis sinna jättes liiguvad mehhanismide vahele ja nende kogunedes raskeneb käepideme liikumine ja suureneb mehhanismi kulumine.

Kvaliteetaken OÜ aknapoodides pakume hoolduskomplekti, mis sisaldab puhastusemulsiooni (puhastab tuhmunud raami väga hästi), tihendimäärde ja suluseõli. Kui sellist asja ei soovi siis silikoonmääret ja õli saab nii kodukeemia osakonnast kui autotarvikute poest või ka tanklast, sobib auto uksetihendi määre.

Kvaliteetaken OÜ poolt valmistatud akende remont on samuti lihtne – sulusemehhanismide detailid on lihtsalt kruvi lahti keerates vahetatavad, lihtsalt kuuskantvõtme ja tähikvõtmega reguleeritavad, klaasi vahetamiseks tuleb vaid klaasiliistud eemaldada ka see on lihtne

 

Comments are Disabled